Home Page » SHQIP 09 February 2016

Godet Milaim Zeka: Ta dhefsha qeverinë kur ka mbetë me marrë mend prej Baton Haxhiut

qeveria Godet Milaim Zeka: Ta dhefsha qeverinë kur ka mbetë me marrë mend prej Baton Haxhiut

Gazetari Milaim Zeka ka reaguar ashpër ndaj tryezës së organizuar nga kryeministri i vendit Isa Mustafa dhe zëvëndësit të tij Hashim Thaçi me shoqërinë civile, ku po diskutohet për krizën politike në vend.

Ai në një shkrim në Facebook ka kritikuar edhe shoqërinë civile, për të cilën ka thënë se është fajtori kryesor për kaosin në vend.

Ja postimi i tij i plotë:

Ta dhefsha qeverine kur ka mbete me marre mend prej Baton Haxhiut dhe Adriatik Kelmendit

I paska thirre Kryeministri dhe zevendesi i tije, shoqerine civile, per t u keshilluar me ta rreth krizes ne ven. Kjo shoqeri civile, nen:

1. Eshte ma fajtore se qeveria per kaosin ne vend.

2. Eshte ma e korruptuar se sa qeveria.

3. E shitur tek pozita dhe opozita…

Pra kuku per kete qeveri qe e ka thirre ne konsultime nje shoqeri qe eshte burim dhe perques i krejte krizave ne Kosove.

Thjeshte po i shoh dy palet duke tjerre lesh, e leshi ne kete rast eshte qytetari i Kosoves…

Si e komentoni kete video?
  • 3314 Views

Godet Milaim Zeka: Ta dhefsha qeverinë kur ka mbetë me marrë mend prej Baton Haxhiut

Godet Milaim Zeka: Ta dhefsha qeverinë kur ka mbetë me marrë mend prej Baton Haxhiut

Godet Milaim Zeka: Ta dhefsha qeverinë kur ka mbetë me marrë mend prej Baton Haxhiut